Villányi Gyógyszertár Info
Impresszum
Honlaptulajdonos:
Villányi Gyógyszertár
Felelős szerkesztő: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
helpNeT Iroda Kft. | Adószám: 14481255-2-41 Postacím: 1015 Budapest, Donáti u.32., | Tel: 06 30 863 3020, e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Webtárhelyszolgáltató:Dr. Tory Vera gyermekorvossal készült interjúnk és szakcikk-válogatásunk a gyerekek immunrendszere és a vitaminok szerepe közötti kapcsolatról adhatnak hasznos információkat, tanácsokat Önnek.
Patikánk az alábbi készítményeket ajánlja:
A karácsonyi szünet után ismét indul az iskola, óvoda, ez izgalmakkal teli időszak. A gyerekeket ismét várja a közösség ezért is fontos, hogy egészségesen és energiával telve töltsék el az év első hónapjait. A témáról Dr. Tory Vera csecsemő- és gyermekgyógyász szakorvos, neonatológussal beszélgettünk.
- Köszönjük Doktornő, hogy gyermekgyógyászati témában hosszú ideje ismét rendelkezésünkre áll és segít eligazodni a témakörben. Mit gondol, mennyiben tér el a bölcsődei – óvodás korú gyerekek vitaminszükséglete az iskolaérett 6-7 éves gyerkőcökhöz képest?
A vas- és a D-vitaminhiány a leggyakoribb gyermekkori hiánybetegség Közép-Kelet-Európában. Az eredmények nálunk sem megfelelők: az 1-3 éves korosztályban minden negyedik gyermeknek túl alacsony a vas-, és tízből hét babának túl alacsony a D-vitaminbevitele.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: Egészségkalauz
A vitaminpótlásra már a fogantatás pillanatától fontos figyelmet fordítani: a megfelelő magzati fejlődést, a kisgyermekkori növekedést, sőt, a felnőttkori egészségi állapotot is befolyásolja, hogy mit fogyaszt a kismama és a kisbaba, illetve milyen környezet veszi körül a gyermeket. A legfrissebb kutatások szerint a dohányzás, az elhízás, a stressz, valamint a táplálkozás kulcsszerepet játszik az egészségfejlődésében.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: WEBBeteg
A legtöbb komplex betegség és az egyéb öröklődő jellegzetességek, például a testmagasság esetében mindössze a statisztikailag kimutatott örökletesség 5 százalékának ismerjük a konkrét genetikai hátterét. A Science egy tanulmánya egy lépéssel közelebb jutott a rejtély megoldásához.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!
Forrás: MedicalOnline
Látogatott oldalak...
Oldalletöltések száma: | 3329828 |